​Як правильно класти плитку?

У даній статті ми дамо Вам декілька рекомендацій, як правильно провести укладання плитки, а також заглибимося в історію її зародження.

Перші плиточники жили на узбережжі річок Тигру і Євфрату. Вони були знамениті своїми малюнками, зробленими з маленьких шматочків плитки у вигляді мозаїки. Цим мистецтвом досконало через століття оволоділи майстра Стародавньої Греції та Стародавнього Риму. Розвиток цього виду мистецтв на даній території обумовлена тим, що там знаходилися найбільші в світі поклади червоної глини, яка була необхідна для виготовлення цього матеріалу. А тепер повернемося в даний час, і дізнаємося все-таки як правильно класти плитку. Розглянемо цей процес покроково.

Заказать все виды строительных работ Вы можете на сайте sanpol.ua по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Існують кілька варіантів укладання плитки, по діагоналі, шов в шов, зі зміщенням. Всі три особливо хороші, але розберемося в усьому по черзі. Спочатку потрібно підготувати поверхню, вона повинна бути рівна і прогрунтована, зазвичай використовують акрилову ґрунтовку глибокого проникнення. Грунтовка допоможе Вам, позбутися від зайвого пилу на поверхні, збільшити адгезію між поверхнею і клейовим складом. Після підготовки підстави під плитку належить встановити рейку під перший ряд, після чого прокреслюють орієнтир рядів плитки, враховуючи ширину і висоту приміщення, цей процес робиться для того, щоб вона була асиметрично покладена.

Для приготування розчину, суміш розмішуються водою ретельно перемішуючи. Дають деякий час постояти, це робиться, для того щоб клейова суміш гущі і краще лягала на стіни. Тільки обов'язково дотримуйтесь інструкції, яка вказана з заднього боку мішка клею. Клей наноситься зубчастим шпателем, різної висоти і ширини зуба, в залежності від товщини клею. Плитку можна починати клеїти з будь-якого кута. Ми радимо Вам класти з видного кута і йти до самої непомітною точки. Тоді потрібно буде обрізати плитку в кінці і в зв'язку з цим обрізана плитка буде менш помітна.

Клей наноситься на стіну не більше одного квадратного метра, так як він нанесений на поверхню засихає за 15-20 хвилин. Підсохлий розчин на стіні видаляють і накладають новий. Перш ніж нанести клей на плитку, її слід занурити в воду. Ця процедура додасть їй, найбільшу адгезію зі стіною. Щоб шви між плиткою були рівномірними, використовують два варіанти. Перший, класичний варіант - хрестики, а другий більш сучасний - система вирівнювання плитки. При укладанні, плитку притискають рукою або злегка підбивають киянкою, це сприяє кращій присадці. Обов'язково також відразу перевіряють рівень і товщину плитки, інакше потім нічого зробити буде неможливо. Особливу увагу варто приділити кутах. Рекомендуємо для краси кута покласти металевий кут. І в підсумку, зняти направляючу рейку, і затерти кути.

На цьому все, всім вдалого ремонту!

Copyright © . All Rights Reserved